LIEBSTER BLOG AWARDS

22:29:00


Czasem są takie dni, gdy otwierasz oczy i wiesz, że ten dzień będzie dobry. Słońce przebija się przez chmury i nawet chodny wiatr nie taki straszny, jak się zapowiada. Śniadanie lepiej smakuje i nawet perspektywa intensywnie pracowitego dnia nie przeraża. I nagle dowiadujesz się o tym, że ktoś lubi to, co robisz. No jak tu się nie cieszyć? 

Dziś dowiedziałam się o świetnej inicjatywie, jaką jest nominacja Liebster Blog Awards. Wydawałoby się, że to blogowy łańcuszek, jednak przyglądając się temu bliżej widzę świetne dzieło, dzięki któremu blogerzy doceniają siebie nawzajem, pomagają promować blogi mniej znane, ale też są pretekstem do tego, by - przy pomocy specjalnych pytań - dać się bardziej poznać swoim czytelnikom.
Czym dokładnie jest Liebster Blog Awards? 

"Nominacja do Liebster Blog Awards jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za dobrze wykonaną robotę. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno Ci nominować bloga, który Cię nominował."

A nominację otrzymałam od cudnej osóbki, która prowadzi bloga Simply, my lifestyle, miejsce, które bardzo lubię, bo zachwycam się cudnym salonem i dodatkami idealnie dobranymi. Jej wnętrza to niejednokrotnie moja wielka wnętrzarsko - domowa inspiracja, więc tym bardziej się cieszę, że to właśnie Ania dostrzegła w moim blogu coś, co warto docenić. 

Ania przygotowała 11 pytań, które - przyznam szczerze - bardzo przypadły mi do gustu, a jednocześnie zmusiły do przemyślenia niektórych spraw. Lubię takie inicjatywy! Gdzie zupełnie obce osoby nawiązują ze sobą blogowy kontakt, znajdują inspirujące miejsca i doceniają wzajemnie swoją pracę. A teraz? Zabieram się pracy. Dzięki Ani i Wy będziecie mieli okazję poznać mnie troszkę bardziej, to dobra okazja!

1. Kiedy piszesz nowe posty? Gdy napadnie Cię wena czy zawsze masz coś w zanadrzu, rano czy wieczorem, szybko czy szykujesz się do tego dłużej?
Z tym moim pisaniem to różnie bywa. Zawsze mam ambitne plany, by pisywać regularnie, by dbać o to miejsce, które stworzyłam. Czasem wpisy planuję dłuższy czas, aż nagle dopada mnie wena, coś mnie zainspiruje i blogowe pomysły ulegają zmianie. Jak już siadam jednak do pisania to zazwyczaj jest to moment, w którym mam czas, chwilę dla siebie: czasem podczas porannej kawy, innym razem wieczorem i raczej jest to dłuższa przygoda, a nawet gdy planuję napisać coś raz dwa, to pisanie przeciąga się i przeciąga i trwa i trwa... ale lubię to pisanie, które wyjątkowo mnie relaksuje i uspokaja. 

2. Czy cofając się w czasie zaczęłabyś ponownie przygodę z blogiem w ten sam sposób? Jeżeli nie, to co byś zmieniła?
Cofając się w czasie na pewno rozpoczęłabym przygodę z blogowaniem, ale czy w ten sam sposób? Chyba niewiele bym zmieniła w mojej blogowej przygodzie. Może tylko bardziej przyłożyłabym się do znalezienia odpowiedniej nazwy bloga, aby obeszło się bez jej zmiany. Zamierzenie jednak zostało spełnione, jest trochę o kobiecości, trochę o tym co mnie zachwyca i inspiruje, trochę o przestrzeni, w której żyję. I tak właśnie miało być.

3. Możesz przenieść się gdzie chcesz, masz komputer i aparat, post marzeń u stóp, gdzie byś się przeniosła i o czym napisała?
Moja wyobraźnia ma teraz wielkie pole do popisu. Pierwsza moja myśl, to Toskania... uwielbiam to miejsce, chciałabym czasem znaleźć się w pięknym, starym toskańskim domu, zachwycać się widokami i pisać o pięknie i spokojnym, szczęśliwym życiu. Ale po dłuższym namyśle stwierdzam, że chciałabym się przenieść do drewnianego, przytulnego domku. Domku z werandą, z widokiem na jezioro, góry i las. Z miękkim fotelem i pluszowym kocem. I to byłoby moje miejsce. Fotografowałabym każdy drewniany zakamarek i pisałabym o życiu, o tym co czuję, co mnie w tym życiu - z dala od miejskiego zgiełku - zachwyca.

4. Domek na wsi czy apartament w centrum miasta?
Zdecydowanie domek na wsi. Wychowałam się w małym miasteczku, a następnie w sąsiedniej wioseczce, gdzie przestrzeni było dużo, można było biegać na boso po mokrej od rosy trawie i oddychać świeżym powietrzem. Na studia trafiłam do Warszawy, więc zderzyły się ze sobą dwie skrajności: spokój i zgiełk. Czasem myślałam sobie, że chciałabym mieszkać na wysokim piętrze w wieżowcu w centrum Warszawy, żeby wieczorami móc oglądać oświetlone miasto - lubię widok miasta nocą. I czasem gdzieś te myśli siedzą w mojej głowie, ale tylko chwilami. W sercu stale i niezmiennie mieszkają marzenia o własnym domku, pod miastem, na wsi, z niedużym ogrodem, drewnianą werandą, wielkimi oknami na świat i kwiatami wokół. Tak, takie ot marzenia.

5. Ciepła herbata i książka czy dobre wino i miłe towarzystwo?
I to i to! Ciepła herbata i książka to idealny przepis na wieczory, zwłaszcza te jesienno - zimowe. Do tego ciepły koc, miękkie łóżko i zapalone świece. Ale lubimy przyjmować gości! Gdy grono przyjaciół pojawia się w domu i przestrzeń wypełnia się radością, dobrze wypić lampkę wina, uśmiechnąć się do siebie i rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać. Tak, wybieram obie możliwości :) 

6. Pies czy kot?
Pies. Mimo, że odkąd pamiętam mieliśmy z bratem koty. Gdyby jednak marzenie o domku na wsi mogło się kiedyś spełnić, pies byłby w tej naszej przestrzeni mile widziany. 

7. Możesz opisać i fotografować wnętrze domu gwiazdy, celebryty, kto by to był?
Na początku pomyślałam: "Nie mam pojęcia!", a potem stwierdziłam, że nie chciałabym fotografować domu celebryty. Za to bardzo, ale to bardzo chciałabym fotografować domy moich przyjaciół, młodych małżeństw, rodzin. Mamy cudownych przyjaciół, wspaniałe młode małżeństwa i wiem, że swoją wyjątkowością tworzą szczególne domy, pełne miłości i ciepła. I właśnie to chciałabym pokazać na tych fotografiach: ich codzienność, ich wnętrza, które są piękne dzięki swoim mieszkańcom.

8. Jaką książkę ostatnio czytałaś i możesz z czystym sercem polecić?
Ostatnio wciąż wracam do książek, które przeczytałam już dłuższy czas temu. Niezmiennie zachwycam się serią książek o szczęściu Anny Ficner - Ogonowskiej ~ klik ~. Polecam te książki wszystkim, którzy chcą odnaleźć w życiu coś więcej, zastanowić się co z tym naszym życiowym szczęściem, zanotować kilka sentencji i zachwycić się też codzienną miłością, która nas spotyka. Kolejną inspirującą książką jest historia pełna dobra, miłości i wiary w drugiego człowieka. Bliżej słońca ~ klik ~ to książka dla każdego, kto pragnie ogrzać swoje serce ludzką dobrocią. I coś dla kobiecego serca, pełnego marzeń i pragnień. Suknia ślubna ~ klik ~ - ta jedyna, najpiękniejsza, będąca spełnieniem kobiecych pragnień. Książka porusza wszelkie zakamarki serca, budzi pragnienia, tęsknoty. Jest po prostu piękna i warto po nią sięgnąć.

9. Która pora roku inspiruje Cię najbardziej? 
Każda pora roku ma w sobie coś inspirującego. Wiosną i latem lubię otaczać się lekkością i świeżością, lubię gdy w domu są świeże kwiaty, pastelowe dekoracje i gdy to wiosenno - letnie ciepło jest w każdym zakamarku naszego domu. Jesienią i zimą wyciągam świece, ciepłe koce, zbieram kasztany i szyszki, wpuszczam co rano świeże powietrze do domu. I gdybym mogła wybrać, to chyba właśnie jesień wybiorę. Tę jesień słoneczną, ciepłą i kolorową. Ona dobrze mnie nastraja. 

10. Przymiotnik, który opisuje Ciebie i Twoje wnętrze.
Prawdą jest, że trudną rzeczą jest mówić o sobie i w sobie czegoś szukać. Jeśli jednak miałabym znaleźć jeden przymiotnik, to byłoby to "ciepły". Chcę - w nadziei, że tak jest - być osobą ciepłą, dawać ludziom uśmiech, dobro, nawet w niewielkich sprawach. I staram się by ta przestrzeń, w której żyję również taka była, żeby ludzie dobrze czuli się przy mnie i w naszym domu. Ocenić to muszą już moi najbliżsi.

11. Wiem, że jestem początkująca w tej strefie, ale czy jakiś mój post rzucił Ci się szczególnie w oczy, czy coś się Tobie u mnie spodobało?
I tu odpowiedź bezpośrednio do Ani, ale i do Was, bo polecam jej bloga - przytulne miejsce stworzyła. Trudno wybrać mi teraz jeden wpis, który przykuł moją uwagę, bo cenię całokształt. Blog Ani jest dla mnie inspiracją. Prócz tego, że pokazuje nam swoje naprawdę piękne wnętrza to szuka w internecie inspiracji wnętrzarskich - czyli to, co lubię. Jeśli też jesteście takimi domowymi maniakami, zerknijcie do Ani, a tak jak ja zachwycicie się jej domem: czystym, przytulnym, ciepłym i po prostu pięknym!

Przebrnęłam! I bardzo się cieszę tym doświadczeniem, tym, że mogłam przed Wami odkryć kawałek siebie. A teraz kolej na moje nominacje. A jest kogo nagradzać, bo wiele tych miejsc wartościowych, do których zerkam i które Wam również polecam, bo na pewno znajdziecie u nich coś dla siebie.

Liebster Blog Awards 
wędruje do:

1. Kamyki trzy, czyli Natalia, jej Mąż i wspaniały Tadeusz, który rozbraja uśmiechem i swoją małą, artystyczną duszyczką. Jeśli szukacie rodzinnych codziejników, zdrowych przepisów i inspirującej kuchni, zerknijcie do tej Rodzinki!

2. Kantorek Katjuszki, to przyjaciele naszych Kamyków. Kasia i jej córeczka Maja to chodzące, kobiece inspiracje. Kuchnia dla malucha i nie tylko, piękne fotografie i ciepło bijące od dziewczyn jest tak przyciągające, że jak już raz je odwiedzicie - zostaniecie na zawsze. I dobrze!

3. Mała Wielka Rodzina, to Ola, która dzieli się swoją codziennością. Kobieta, żona i przyszła Mama. Specjalistka od szydełkowania, czego ogromnie jej zazdroszczę! Polecam każdemu, szczególnie przyszłym Mamom - warto się wspierać i dzielić doświadczeniami.

4. Żona i Mąż, to miejsce dla każdego, lecz w szczególności dla małżeństw. Mądra ta Żona - opisuje to, co ważne, często to, co trudne i wciąż stawia wysoko poprzeczkę ku temu, by wzrastać w Miłości ku małżonkowi. 

5. Inwestycja w miłość, czyli Inwestująca Agnieszka - Żona i niezwykle mądra kobieta. Rozsądnie patrzy na świat, porusza ważne tematy z zakresu komunikacji międzyludzkiej, troski o więzi małżeńskie i we wszystkim jest przede wszystkim Kobietą.

6. Drewniany domek - uwielbiam to miejsce. Patrycja mądrze pisze o wszystkim. O wychowaniu, o zdrowym trybie życia, o pasjach i spojrzeniu na codzienność. Pedagog, narzeczona... no piękne miejsce w sieci stworzyła i trzeba tam zajrzeć koniecznie! Mam nadzieję, że szybko wróci do pisania, bo z niecierpliwością czekam na jej blogowe nowinki.

7. Klimaty Agness - miejsce to odkryłam niedawno i przepadłam na dobre. Zdjęcia, które ocieplają i inspirują. Kulinaria, że aż chciałoby się biec do kuchni i upichcić jedno z przepysznych ciast. Kopalnia inspiracji!

8. Decoraga, czyli kolejna kopalnia wnętrzarskich inspiracji. Lubię blogi, w których mogę przejrzeć zbiór fotografii, podejrzeć to i owo i takim miejscem niewątpliwie jest właśnie Decoraga.

9. My dream Home, bardzo przytulne miejsce. Na blogu chwilowa przerwa, ale na facebook'owym profilu wciąż piękne zdjęcia. Mam nadzieję, że tym wyróżnieniem przywrócimy autorkę do pisania.

10. Wyruszyć w dal, czyli wreszcie męska część blogosfery. Paweł postanowił wyruszyć w dal i szukać odpowiedzi na życiowe tematy. Pisze o Bogu, o swoich przemyśleniach, publikuje wywiady z ciekawymi osobami. Warto przejrzeć jego treści, może akurat znajdziecie w nich coś dla siebie?

11. Bloginotes, czyli jeden z moich ulubionych męskich blogów. Jerzy, prywatnie mój kolega i bardzo ciekawy człowiek. Ukochał sobie notesy i zapisuje w nich wszystko: codzienne spotkania, inspirujące cytaty, podróże autostopem i to, co akurat siedzi w jego głowie. Ciekawe spojrzenie na świat i dusza pełna przygód. Po prostu musisz go poznać.

Moi Drodzy! Moje wyróżnienie wędruje do Was, bo odwiedzając Wasze miejsca zawsze znajduję coś dla siebie. I warto o Was mówić, nawet jeśli większość z Was jest już bardziej znana niż ja. Dobrą inicjatywą jest docenianie swojej pracy, więc tym bardziej cieszę się z tego blogowego doświadczenia, jakim jest Liebster Blog Awards. Zachęcam Was do udziału. A nawet jeśli nie skorzystacie z łańcuszkowej formy tej inicjatywy, to pozostawiam dla Was 11 pytań. Oby były Waszą inspiracją.

1. Co jest dla Ciebie ważne? Kariera, dom, rodzina, może podróże i przygody? A może wszystko po trochę, w odpowiednich dla Ciebie proporcjach?

2. Co Cię zachwyca i inspiruje?

3. Jakie motto towarzyszy Ci w Twojej codzienności?

4. Co sprawia, że się uśmiechasz?

5. Jakie jest Twoje ulubione miejsce na świecie?

6. Czy jest takie miejsce w Twoim domu, które ukochałeś najbardziej?

7. Twój przepis na udany dzień, jakie ma składniki?

8. Czym jest dla Ciebie prowadzenie bloga i co dzięki temu zyskałeś/straciłeś?

9. Jaka jest Twoja największa pasja?

10. Gdybyś mógł coś zmienić w dzisiejszym świecie, co by to było?

11. Gdybyś mógł przekazać jedną myśl napotkanej przypadkowo osobie, co by to było?

Będzie mi miło, jeśli zainspirujecie się moimi pytaniami. Jestem niezmierni ciekawa Waszych odpowiedzi, bo dzięki nim będę mogła Was - inspirujących ludzi - poznać jeszcze lepiej!

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Bardzo dziękuję za wyróżnienie :) Jest mi bardzo, ale to bardzo miło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Martusiu bardzo dziękuję za wyróżnienie, to naprawdę miła niespodzianka <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam już parę postów z tej serii na innych blogach i chciałabym powiedzieć, że bardzo podobają mi się pytania, które dostałaś i sposób w jaki na nie odpowiedziałaś :)

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe