TATO

06:30:00


Tato. To silne ramiona. To miłość inna niż matczyna. To bezpieczeństwo. To śmiechy i wariactwa późną porą, gdy mama już każe iść spać. Tato. Po prostu. Dziś jego święto.

Mój Mąż został tatą. Najlepszym. Przetrwał ze mną poród, czas tak trudny i piękny zarazem. Był ze mną do końca dnia, zmęczony, śpiący, ale szczęśliwy. Gdy następnego dnia przyjechał, nie mógł oderwać oczu od naszej córeczki. Wziął na ręce. Przytulał. Patrzył z zachwytem. Był taki pewny i delikatny zarazem. Dopasował się idealnie do tej Kruszyny, którą trzymał w ramionach.

To tato troskliwy, który ucałuje, utuli. To tato od szaleństw, szczególnie gdy pora późna. Przed zaśnięciem Laury wariactwa obowiązkowe, śmiechy, zabawy, wzajemne dokazywanie. To tato jedyny i nie umknie niezauważony, bo gdy tylko pojawia się w pobliżu Laura wodzi za nim wzrokiem jak zaczarowana. Bo to tato. Odwraca się co chwilkę i sprawdza, czy jest przy niej, blisko. To tato, który kocha. Takim jest też Mężem - pełnym miłości. To tato, który chce trzymać wózek na spacerze. Tato dumny z tego, że jest tatą. Tatą naszej córki. Laura będzie mieć piękne, tatusiowe wspomnienia.

Mój tato jest postawny. Ma słabość do słodyczy. Lubi krówki, pyszną chałwę a pod stolikiem obok łóżka zawsze ma mleczną czekoladę, którą podjada w nocy. Mój tato pije czarną, fusiastą kawę w przezroczystej szklance. Żadne tam kubki pięknie malowane. Szklanka najzwyklejsza, w innej pić nie będzie. Tato zna wszystkie hasła w krzyżówkach, lubi polskie seriale i teleturniej "Jeden z dziesięciu". Podjada jedzenie z miski lub garnka - mam to po nim. Robi dobrą herbatę, prawie tak dobrą jak moja mama. Mój tato jest najlepszym kierowcą (wraz  z moim Mężem oczywiście!), w mig zapamiętuje nowe trasy i mogłabym z nim jechać i jechać, bo jest tak bezpiecznie. Taki to tato. 

Mój Mąż pierwszy raz świętuje Dzień Ojca. Dzień Taty. Choć dniem wyjątkowym jest u nas każdy dzień. Lecz dziś otrzyma mnóstwo uśmiechów, Laura podrapie go po nosie, potarga za uszy i uśmiechać się będzie dużo. Tak ostatnio jest właśnie w naszym domu. I tak będzie dziś. I będzie pięknie!


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Cóż tu dużo mówić.... pięknie <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojciec, tatuś, pierwszy bohater,pierwszy wzorzec mezczyzny pierwszy wzor do masladowania. Kazdy mezczyzna moze zostac ojcem ale nie każdy zostaje ukochanym Tatusiem bo tylko taki poniesie różowa torebke z dumą,odbierze z należytą powagą plastikowy telefon,pozwoli choć przez krótką chwilę zrobić z siebie model fryzjerski naszpikowany różowymi spinki i kokardkami do włosów .Biegnie po długim dniu do domu po pracy, żeby choć chwilę się z dziećmi pobawić choć to bardziej walki czyli czterech na jednego . Od pierwszych chwil kąpie, przebiera, zmienia pieluchy. To on nauczy jeździć na rowerze i pokaże najlepsze ścieżki rowerowe . To z nim najfajniej jechać na ryby, ogladac mecze Barcelony i wspolnie cieszyc sie ze zdobytego gola.Najlepsza kawa to tylko w szklance z Myszka Miki którą dostał od córki.Tata najlepiej wozi na barana i z tatą są najlepsze wygłupy. On wie, że najlepsze, co może zrobić dla swoich dzieci, to kochać ich mamę je same najmocniej jak tylko potrafi.
  Mam takiego jednego Ojca dzieci w swoim domu. Najukochanszego Tatusia moich dzieci nazywanego pieszczotliwie Tofik :))
  Najlepszego wszystkim Tatom w Dniu Ojca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Alu, Pani Mąż spisuje się na medal. Skoro dzieci mają takie wzory w domu - mamę i tatę, to zawsze będą szczęśliwe :) Czekam na te chwile, gdy moja córka podrośnie i będzie mogła do utraty tchu z tatą szaleć i poznawać świat.
   Pozdrawiam mocno!!

   Usuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe