Miłość - upiększenie kobiety

00:02:00

Źródło: pl.forwallpaper.com

Dwa dni temu wyciągnęłam mój notatnik, w którym swego czasu zapisywałam skrupulatnie wszystkie przemyślenia i moje życiowe mądrości. Od kilku dobrych miesięcy tam nie zaglądałam, ale teraz miałam jakąś ogromną ochotę przypomnieć sobie wszystko, co przeżywałam, wszystko to, co czuło moje serce. I powiem Wam, że piękną miałam lekturę - momentami zabawną, chwilami refleksyjną, i czasami naprawdę mądrą (Aż się dziwiłam, że takie rzeczy tam pisałam). Dziś chciałabym podzielić się z Wami fragmentami moich zapisków. Zapisków kobiety i o kobietach...


~ Kobieta ~

Źródło: http://www.oncewed.com/

Czego pragnie kobieta? Za czym tęskni, czego potrzebuje?
Czasami są dni, w których bardzo mocno odczuwam potrzeby i tęsknoty mojego serca. Pierwszym pragnieniem - i chyba najważniejszym - jest pragnienie bycia kochaną. Jan Paweł II pisał, że powołaniem kobiety jest być miłowaną i miłować. Zgadzam się z tym. Kobieta potrzebuje czuć, że jest kochana, potrzebuje wiedzieć, że jest traktowana z miłością i szacunkiem, a nie z obojętnością. Kobieta potrzebuje czuć się bezpiecznie, czuć, że jest rozumiana, wysłuchiwana. To wszystko jest przejawem miłości. A ja, jako kobieta, potrzebuję miłości. I nie potrafię żyć bez miłości.

Człowiek żyje po to, aby kochać. Jeśli nie kocha - nie żyje (A. Vinet)
Tak. Żyjemy dla MIŁOŚCI. Bo to by miłować i być miłowaną.

Dużo piszę o potrzebie odczuwania. Tak, wiem, że miłość to decyzja. Ale przejawami tej decyzji są uczucia, emocje, zachowania. Jeśli kochamy - okazujemy sobie czułość, delikatność, troskę i zainteresowanie. Tego potrzebuję. Jako człowiek, ale przede wszystkim jako kobieta.
Znam pewną wspaniałą kobietę, która bardzo długo pragnęła być kochaną. Kobieta o pięknej urodzie, pięknym poszukującym sercu, lecz niestety często niewierząca w siebie. Tak było przez wiele lat. Dziś jednak jej oczy błyszczą a na twarzy wciąż widać uśmiech. Jednak najpiękniejsze są te oczy, tak błyszczące, tak radosne, szczęśliwe. Ona kocha i jest kochana. A "gdy kobieta wie, że jest kochana, i to kochana naprawdę, promienieje od wewnątrz". Ona jest kochana. Dlatego promienieje! 

To właśnie Miłość. Upiększenie kobiety.

Pragnieniem, które zakorzenione jest głęboko w sercu każdej kobiety jest - być Piękną.
Piszą o tym autorki wszystkich książek o kobietach i dla kobiet. Kobieta chce czuć się piękna. I nie chodzi mi tylko o to piękno zewnętrzne, o urodę i atrakcyjność. Chodzi mi raczej o to piękno, które wypływa z serca. Jeśli będę piękna w środku, to będę też piękniejsza na zewnątrz. Kobieta pragnie, by inni dostrzegali to piękno - ukochany, znajomi ale i ludzie, których być może spotkamy w życiu jeden jedyny raz. Wierzę, że kobieta swoim wewnętrznym pięknem i delikatnością może zmienić świat. Nie siłą, nie krzykiem, ale delikatnością i kobiecością. 


Wyobraziłam sobie w tym momencie subtelne pole lawendy o wschodzie lub o zachodzie słońca, otoczone mgłą i otulone promieniami. To jest tak piękne, że zapiera dech w piersiach! .... 
Kobieta chce być właśnie tak piękna. 
Subtelna i delikatna.
Kochana i kochająca.
Miłowana i miłująca.

You Might Also Like

2 komentarze

 1. niesamowite są te pola lawendy i zgadzam się z Tobą, mnie też kojarzą się z delikatną i subtelną kobietą, lekko zamyśloną i tajemniczą. ;) i też się zgadzam, że najbardziej upiększa kobietę miłość i obecność mężczyzny, którą ją kocha. ;)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą rację! :)
   Dziękuję, że do mnie zajrzałaś. Widzę, że w kwestii tego tematu dobrze się rozumiemy :)

   Usuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe