Domowo w obiektywie | #1

08:31:00


Uwielbiam zapamiętywać piękne chwile. Uwielbiam wspominać, wracać do wielu chwil - tych ważnych, podniosłych ale i tych prostych. Tak prostych jak wspólny poranek przy świeżych kwiatach. Uwielbiam piękne zdjęcia, które zatrzymują ludzką codzienność, wzruszenia, uśmiechy. Dlatego gdyby tylko mogła - zabierałabym aparat w każde możliwe miejsce. Mój mąż czasem śmieje się mówiąc: "idziemy na spacer czy z aparatem?". Cóż, trzeba mu przyznać order wytrwałości w tej kwestii.

A więc zdjęcia były i niezmiennie pozostają moją ogromną pasją- to piękne móc coś zatrzymać, choćby w obiektywie. W pamięci naszych komputerów zalega mnóstwo fotografii - uśmiechów, przyjaciół, podróżniczych, ale i zwykłych chwil naszej DOMiOWEJ codzienności. Chciałabym co jakiś czas wpuścić Was do naszego domowego zakątka, podzielić promieniami słońca i świeżo kupionymi kwiatami. Co Wy na to? Przyjmujecie zaproszenie?

Dziś iście wiosennie, kwieciście i delikatnie. Zapraszam na dawkę moich codziennych wspomnień.

          A czy Wy wpuściliście już odrobinę wiosny do Waszych domów? Ja muszę szczerze przyznać, że chyba robię się ostatnio uzależniona od kupowania kwiatów: goździki, tulipany i żonkile klasują się na podium bez ustanku. 

Ostatnio uczę się dbać o nasze poranki. By były jak najbardziej spokojne, bez pośpiechu i wzajemnego poganiania. Żebyśmy mieli czas na wspólne śniadanie. Na gorące kakao i chrupiące pieczywo, po którym trzeba całą kuchnię zamiatać, bo tyle pozostawia okruszków. Ale dzięki tym wszystkim małym drobiazgom, kwiatom i okruszkom na ziemi, nasz dom staje się jeszcze bardziej przytulny, jeszcze bardziej wiosenny. Nawet wtedy, gdy za oknem słońce kaprysi i nie chce się pokazać. 

Pielęgnujmy nie tylko kwiaty.
Ale każdą piękną chwilę!


P.S. A w zakładce po prawej stronie przedstawiam Wam cudowny Przewodnik Wiosenno - Wielkanocnych Inspiracji, stworzony przez cudowną kobietę z bloga Home on the Hill. Przeglądajcie, zachwycajcie się i inspirujcie pięknem wiosny i zbliżających się Świąt!


You Might Also Like

12 komentarze

 1. Bardzo się cieszę, że będziesz tu też dzielić się zdjęciami nie tylko przy okazji innych postów, bo zdjęcia robisz niezwykle klimatyczne ;) U nas w zimie były wspólne popołudniowe obiady z kawą i deserem, taki spokój po ciężkim dniu w pracy, ale coraz więcej zajęć sprawia, że chyba też przerzucimy się na śniadania i wspólną poranną kawę parzoną przez męża ;) W końcu wiosna daje nam dłuższe dni o poranku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)

   Znam to uczucie, jak obowiązki nabiegają ze wszystkich stron, że na nic czasu nie ma. Ale walczymy, walczymy. Bo jak usiądziemy już razem na spokojnie to wiem, że o to trzeba walczyć. A po wspólnym śniadaniu to i dzień jakiś lepszy się wydaje :)

   Usuń
 2. pięknie :)
  uwielbiam kwiaty i ich obecność na wiosnę w domu jest wręcz obowiązkowa!!!
  pięknie u ciebie ;)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, że do mnie zawitałaś :)
   To prawda, kwiaty obowiązkowe!! Tak nieśmiało - albo i śmiało (kupując i kupując) - zapraszam ciepło i słońce w domowe progi :)

   Usuń
 3. Piękne zdjęcia :)

  Też lubię fotografię. Wspaniale jest uchwycić piękno chwili :) W danym zdjęciu każdy widzi coś innego i to jest cudne.

  Kiedyś robiłam więcej zdjęć, bo i więcej czasu było... Aż trochę teraz żałuję, że nie mam takiej możliwości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rób zdjęcia, jak tylko będziesz miała możliwość. Pięknie potem do tego wracać. Zostało mi to chyba bo mamie. Gdzie byśmy nie byli, ciągle robiłaby zdjęcia. Zwłaszcza mi i mojemu bratu :D Czasem krzyczeliśmy "Niee, mamo, przestań już". Ale potem i tak leciało się do aparatu: "Pokaż, pokaaaaż!!" :)

   Uwielbiam te zatrzymane chwile. :)

   Usuń
 4. Jakie urocze zdjęcia, wiosna w pełni. Od miesiąca ją przywołuję kwiatami i nastrojem, ale coś pojawia się i znika zaraz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie nastroje czasem marcowe - i dobrze i źle. Ale kwiaty jakoś poprawiają otoczenie i sprawiają, że nawet gdy za oknem nieciekawie, to chociaż wnętrze mieszkania jakieś bardziej przyjazne się wydaje :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Zazdroszczę Ci ręki do kwiatów, u mnie wszystko zaraz zdycha. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu bym dyskutowała, bo mi też niektóre kwiatki padają. Ale może jeszcze sobie wypracuję tę rękę :)

   Usuń
 6. Mogłabyś napisać w czym obrabiałaś zdjęcia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia obrabiam w programie internetowym: http://www.picmonkey.com/ - polecam serdecznie! Wiele ciekawych opcji (nawet wśród tych darmowych, z których korzystam), piękne czcionki (tylko w większości bez polskich znaków, ale i z tym można sobie poradzić). Ta opcja odpowiada mi najbardziej bo często pracuję na różnych komputerach, a do takiego programu mam zawsze i wszędzie dostęp :)

   Usuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe