CHCĘ CI POKAZAĆ...

13:28:00


Rodzice są pierwszymi przewodnikami dziecka. To oni pokazują mu otaczającą go przestrzeń. To oni pokazują mu świat, zapewniają odpowiednią ilość doznań, otaczają ciepłem, dają poczucie bezpieczeństwa. Ufając im, dziecko stawia kolejne kroki na swojej - maleńkiej jeszcze - życiowej drodze. Jakaż to odpowiedzialność! Kształtowanie osobowości, wrażliwości. Kształtowanie tego małego serduszka. Trzeba być kochającym i roztropnym rodzicem. I tak sobie myślę, że zrobię wszystko, żeby nim być. Że zrobię wszystko, aby pokazać mojemu dziecku, że...

Chcę Ci pokazać świat, który jest piękny. Pełen zieleni wiosną i pełen ciepłych barw jesienią. Świat, o który należy dbać, nie zaśmiecając go niepotrzebnie. Świat, który stoi otworem. Ten świat za oknem Twojego pokoju i ten świat za oknem samolotu. Świat, który - choć nieidealny - to nasz, do dyspozycji, do poznawania i zachwycania się.

Chcę Ci pokazać człowieka, który jest dobry. Bo wierzę, że każdy człowiek ma w sobie dobro. A jeśli nie ma, to znaczy, że z jakiegoś powodu go zgubił. Chcę Ci pokazać, że warto żyć z człowiekiem w zgodzie i szacunku. Że warto być życzliwym i nie walczyć o swoją rację za wszelką cenę, a tym bardziej kosztem zranienia drugiej osoby. Chcę Ci pokazać, że czasem niewinny, mały uśmiech może roztopić lodowate serce człowieka, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć. Chcę Ci pokazać, że starsze osoby przeżyły bardzo wiele i należy im się szacunek i życzliwość. Chcę Ci pokazać, że dobrze mieć obok człowieka - przyjaciela, na dobre i na złe.

Chcę Ci pokazać jak rozkwitają kwiaty. Jak z małego pączka rozwija się piękno. Jak drzewa kwitną na wiosnę. Jak róże pachną. Chcę Ci pokazać ile kuleczek mają niebieskie szafirki. Chcę Ci pokazać przebiśniegi na pierwszym wiosennym spacerze. I niezapominajki, żebyś pamiętała jak wyglądają. Chcę Ci pokazać ile piękna jest wokół Ciebie, jeśli tylko mądrze otworzysz oczy.Chcę Ci pokazać, że Pan Bóg stworzył Cię idealnie i kocha Cię od pierwszych chwil Twojego życia. Że wysyła Aniołka Stróża, żeby zawsze kroczył u Twojego boku. Że pewnie znasz Go lepiej, niż niejeden dorosły, który zgubił w sobie oczy dziecka. Chcę Ci pokazać, że pięknie jest wierzyć w Tego, który kocha i daje miłość. 

Chcę Ci pokazać dom pełen ciepła, kwiatów i smakowitych zapachów. Chcę Ci pokazać, że to my tworzymy przestrzeń, która nas otacza. Że to my musimy podlać kwiaty, żeby nie zwiędły. Że to my musimy posprzątać zabawki, żeby cieszyć się porządkiem. Że to my musimy upiec ciasto, żeby pachniało słodkością. Że to my tworzymy dom, który zapisuje się w naszej pamięci i w naszych sercach.


Chcę Ci pokazać, że warto spacerować. Trzymać się za ręce, zbierać kasztany w lesie. Chcę Ci pokazać, jak wygląda morze, zbierać muszelki na plaży i wstać o wschodzie słońca. Chcę Ci pokazać góry, Bieszczady najlepiej. Chcę Ci pokazać, że każdy wysiłek się opłaca, bo po trudach wędrówki cieszymy się widokami, które zapierają dech w piersiach.

Chcę Ci pokazać, że warto żyć prosto. Ubrać kalosze i skakać w kałuży. Chcę Ci pokazać jak to jest, gdy bosą stopą dotykasz zimnej, porannej rosy. Chcę Ci pokazać, że po deszczu zawsze wychodzi słońce, a wraz z nim kolorowa tęcza. Że piękny jest zapach skoszonej trawy i powietrza po ulewnej nocy. Chcę Ci pokazać, że możesz przyjść pod naszą kołdrę, gdy za oknem szaleje burza. Chcę Ci pokazać, że nie musisz się bać.

fot. Tomasz Leśniak
Chcę Ci pokazać, że możesz płakać. To nic złego, łzy oczyszczają serce. Chcę Ci pokazać, że nie trzeba chować emocji. Że warto płakać, śmiać się, a nawet i złościć. Czasami trzeba. Chcę Ci pokazać, że warto żyć w szczerości z drugim człowiekiem i z samym sobą. To bardzo ważne.

I najważniejsze. Chcę Ci pokazać, że sensem życia jest miłość. Chcę Ci pokazać, że warto starać się o dobre serce. Że warto kochać. Że trzeba kochać.

Że warto żyć. Pięknie, mądrze i z uśmiechem.


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Marto książka Twojego autorstwa byłaby na pewno przyjemną lekturą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Diana, nawet nie wiesz jak bardzo marzę o napisaniu własnej książki! Tylko zabrać się za to nie umiem...

   Usuń
  2. Myślę, że w którymś momencie Twojego życia nastąpi TEN czas :) Czy byłoby to o kobiecym sercu... coś w stylu "Urzekającej" albo serii Evansa? :)
   Mam to samo marzenie ale nie jestem jeszcze pewna o czym miała by ona być. Na razie przydałoby się spisywać myśli bo często te dobre i właściwe są bardzo ulotne.

   Usuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe