DOBRY UCZYNEK | Lucy Dillon

11:46:00


Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że zjawisko bumerangu dobra rzeczywiście istnieje. Że wypuszczone w świat dobro, prędzej czy później, zawsze do nas powróci. Dlatego z tak wielką niecierpliwością czekałam na książkę Lucy Dillon. „Dobry uczynek może uczynić świat lepszym” – pisze autorka. Czy jej powieść rzeczywiście udowadnia tę prawdę?

„Dobry uczynek” to książka z półki tych wyjątkowych. Książka, po którą warto sięgnąć, aby przypomnieć sobie co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze, aby w rozterkach bohaterów odnaleźć samego siebie.

Libby przeprowadza się wraz z Jasonem do jego rodzinnego miasteczka, żeby zamienić rodzinny pensjonat w luksusowy hotel. Wyjeżdżają z Londynu, zostawiając tam wszystkie dobre i złe wspomnienia… Ranna kobieta, którą Libby znajduje leżącą przy mało uczęszczanej wiejskiej drodze, straciła pamięć. Nie wie, skąd się tu wzięła, i nikt jej nie szuka. Kiedy Libby proponuje jej swój dom, ten jeden mały dobry uczynek wprawia w ruch cały łańcuch wydarzeń, który odmieni życie wielu osób.”


Libby i jej mąż Jason porzucają w Londynie trudną dla ich małżeństwa przeszłość. Próbują stanąć na nogi, a wspólne odnawianie rodzinnego pensjonatu ma być jednocześnie odnawianiem ich małżeństwa, nauką zaufania sobie na nowo, zrozumienia, miłości. Równolegle toczy się historia Libby i tajemniczej kobiety, która za wszelką cenę próbuje odnaleźć swoją tożsamość i dowiedzieć się kim była przed wypadkiem. Pewnego dnia w pensjonacie pojawia się mężczyzna, który otwiera drzwi do przeszłości zagubionej kobiety, a w raz z nim, zaczynają odżywać w niej emocje i uczucia, o których już zupełnie zapomniała.

„Dobry uczynek” to głęboka i przemyślana historia. Nie jest to „tania powieść o miłości”, nie ma tam miejsca na błahe romanse. To historia o prawdziwej przyjaźni, o nieznajomych, którzy przychodzą z pomocą, kiedy wydaje się, że nadzieja już dawno umarła. To historia o miłości, wystawionej na próbę, o rodzinnych tajemnicach, które krzywdzą zranione już serca domowników. To historia o tym, że czasami trzeba stanąć przed samym sobą i szczerze przyznać się do błędu, a potem zrobić krok do przodu i zawalczyć o swoje marzenia, posłuchać głosu serca. 


Książka Lucy Dillon należy do dojrzałej, kobiecej literatury, porywającej i głęboko poruszającej. Wątek miłości, przyjaźni i walki o rodzinę przeplata się z kryzysową sytuacją tajemniczej kobiety i do ostatnich stron trzyma czytelnika w napięciu. Będę tę książkę polecać z czystym i przejętym sercem. Warto się w tej historii zaczytać, odnaleźć, by zrozumieć kim jestem, o czym marzę i co jest dla mnie ważne.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka wydało wspaniałą książkę, idealną również dla bardziej wymagającego czytelnika, w sam raz na spokojny wieczór przy lampce wina lub filiżance ciepłej herbaty. To książka, po którą trzeba sięgnąć.You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe