Otwórz oczy - czekają Cię cuda.

14:01:00


Ostatnio coraz bardziej odkrywam człowieka. Po prostu patrzę... 
Czy zwróciłaś/eś kiedyś uwagę na ludzi, którzy Cię otaczają? I nie muszą być to ludzie, których znasz, chodzi mi nawet o tych przypadkowych, których mijamy na ulicy lub których spotykamy w autobusie. Lubię na nich patrzeć i dostrzegać to, czego może w pośpiechu nie zauważamy.


Ile razy zwróciłeś uwagę na człowieka, którego mijasz? Na jego uśmiech, albo zamyślony wyraz twarzy. Czy widziałeś jak ktoś uśmiecha się w autobusie, odczytując sms? Czy zauważyłeś jakiego koloru ma oczy starsza pani, która usiadła na przeciw Ciebie? A może udało Ci się zobaczyć jak ładnie marszczą się oczy małej, ciemnowsłosej dziewczynce, która właśnie wsiadła? Podobno w oczach widać całą duszę. Czasami chyba naprawdę tak jest. 


Zapewniam Cię... dostrzeganie w ludziach dobra jest fascynujące. Czasami pełne wzruszeń, szczególnie dla takich osób jak ja, którym do wzruszeń naprawdę niewiele potrzeba. Ale to jest piękne. Zatrzymać się na chwilę, otworzyć oczy i spojrzeć na ludzi, którzy Cię otaczają. Lubię słuchać muzyki, gdy gdzieś jadę lub idę... gdy w uszach brzmią mi delikatne dźwięki fortepianu obserwowanie dobra, które jest w drugiej osobie staje się jeszcze bardziej pasjonujące. Spróbuj, otwórz oczy, rozejrzyj się, zwolnij tempo i zobacz te piękne, spontaniczne uśmiechy, zobacz oczy pełne zamyślenia, może czasami zmęczony wyraz twarzy wracającej z pracy osoby. Zobacz, a odkryjesz niesamowite rzeczy.


Wyobraź sobie, że jesteś malarzem i poproszono Cię o namalowanie obrazu. Masz do dyspozycji wszystkie kolory, jakie tylko istnieją. To od Ciebie zależy czy użyjesz jednego, dwóch, a może wszystkich odcieni. Masz do dyspozycji każdy dzień Twojego życia. Tylko od Ciebie zależy jak go wykorzystasz, ile dobra dostrzegą Twoje oczy. Wychodzę z założenia, że możemy mieć wiele pamiątek: kartek, zdjęć, muzyki i to wszystko jest piękne, potrzebne (sama mogłabym godzinami oglądać zdjęcia), ale to może się zagubić. Ale nikt nie jest w stanie odebrać nam obrazów, które zapamiętają nasze oczy. Zapewniam Cię, dzień staje się tym piękniejszy, im więcej uśmiechów dostrzeżesz. Twoje serce będzie jeszcze bardziej napełnione ciepłem, jeśli zobaczysz w drugim człowieku coś więcej niż tylko jego wygląd zewnętrzny. Tak wiele nam umyka, gdy biegniemy razem z tłumem - nie pozwól na to.


Spróbuj. Dzisiaj, jutro... otwórz oczy, niech zapamiętają to, co piękne. A uświadomisz sobie jak wspaniałym darem jest każdy dzień i to, co nas spotyka. Zapewniam - odkryjesz niesamowite rzeczy. 


You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Instagram

Subscribe